System gaszenia gazem

Gazowe instalacje gaśnicze

Oferujemy Państwu pełen zakres zabezpieczeń przeciwpożarowych, a w szczególności stałe urządzenia gaśnicze oparte na gazach: HFC227ea (znany również jako gaz FM 200), NOVEC 1230 oraz gazach obojętnych (INERGEN IG541, Proinert – IG55, ARGON IG0


Stałe urządzenia gaśnicze gazowe na gaz HFC227ea (FM-200® lub FE227).

Gaszenie gazem FM-200® lub FE227 zapewnia szybkie efekty. Poza tym systemy przeciwpożarowe FM200 są bezpieczne dla środowiska. W przeciwieństwie do innych środków gaśniczych HFC227ea zajmuje niewielką powierzchnię składowania.

Gaszenie gazem polega zaś na odbieraniu energii z procesu palenia w wyniku działania tego gazu (w stężeniu 7-9%), w chronionym pomieszczeniu.

HFC227ea jest czystym środkiem gaśniczym, nie zawierającym substancji niszczących chronione pomieszczenia i zamontowane w nich urządzenia i nie powodującym powstawanie strat popożarowych związanych z gaszeniem. Po akcji gaśniczej z użyciem HFC227ea wystarczy wywietrzyć pomieszczenie.
HFC227ea jest również środkiem bezpiecznym dla ludzi i nie stanowi zagrożenia dla osób przebywających w pomieszczeniach chronionych, w momencie zadziałania prawidłowo zaprojektowanej instalacji pożarowej. Wysoki próg parowania HFC227ea nie powoduje powstawania tzw. szoku termicznego urządzeń elektronicznych, który mogą wywołać inne środki gaśnicze (np. dwutlenek węgla). HFC227ea nie przewodzi prądu elektrycznego i nie powoduje korozji, dzięki czemu może być stosowany do gaszenia rozdzielni elektrycznych oraz sprzętu elektrycznego pod napięciem czytaj więcej.

Stałe urządzenia gaśnicze gazowe na gazy obojętne (Inergen).
Systemy gaśnicze na gazy obojętne wykorzystują do gaszenia mieszaninę azotu, argonu i niewielkiej ilości dwutlenku węgla. Działanie gaśnicze tych systemów polega na redukcji stężenia tlenu w powietrzu pomieszczenia do wartości około 12%, co powoduje gaśnięcie ognia, a jednocześnie umożliwia ludziom oddychanie. Wszystkie składniki, które zawierają stałe urządzenia gaśnicze gazowe, występują naturalnie w powietrzu. Używane środki gaśnicze nie są zatem szkodliwe dla środowiska naturalnego. Stałe urządzenia gaśnicze gazowe, oparte na gazach obojętnych, nie powodują również szkód w sprzęcie. Nie niszczą warstwy ozonowej, nie wchodzą w reakcje chemiczne, nie przewodzą prądu elektrycznego, nie pozostawiają zanieczyszczeń oraz nie powodują zamglenia.

Po wykonaniu każdej instalacji gaśniczej gazowej oraz wszystkich prac budowlanych (w tym także tych z innych branż) wykonujemy test szczelności chronionego pomieszczenia (Room Integrity Test) za pomocą techniki wentylatora drzwiowego (door fan test).

Oferujemy Państwu pełną, profesjonalna obsługę w zakresie zabezpieczenia gazami gaśniczymi, począwszy od koncepcji i doboru najlepszego i najskuteczniejszego rozwiązania, poprzez projekt, wykonanie z uruchomieniem systemu, aż do wieloletniej obsługi konserwacyjno-serwisowej.

 

 
     
 
 
o firmie | oferta | projekt | kontakt | mapa strony
 
 

projekt: ADF Studio | hosting: USLUGI.IT